Професионален дизајн Фабрика за изработка на челик Пролеана цена

Краток опис:

Professional Design Steel Fabrication Factory Shed Price Description Steel structure workshop included the main structure (steel beam/girder, steel column/pillar), the secondary structure( roof and wall purlin, steel bracing, tie-bar etc), door and windows, and other accessories. Application Inidustry: Wokeshop, warehouse, and other industry facilities. Commerce: Mall, hotel, exhibition hall, office building. Public: School, library, sports stadium, churce, etc. Advantages 1. Prefabricated. ...


 • ФОБ Цена: 0,5 УСД - 9,999 / Парче
 • Мин. Количина на нарачка: 1 парче / парчиња
 • Способност за снабдување: 10000 парчиња / парчиња месечно
 • Пристаниште: Кингдао, Шангај, Нингбо
 • Услови за плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Детали за производот

  Ознаки на производот

  Професионален дизајн Фабрика за изработка на челик Пролеана цена

  Опис

  Работилницата за челична конструкција ја вклучуваше главната конструкција (челичен сноп / носач, челичен столб / столб), секундарна конструкција (кров и wallиден пурлин, челична заграда, вратоврска и сл.), Врати и прозорци и други додатоци.

  Апликација

  Индустрија: Вокешоп, магацин и други индустриски капацитети.
  Трговија: трговски центар, хотел, изложбен салон, деловна зграда.
  Јавно: Училиште, библиотека, спортски стадион, чирс, итн.
  Професионален дизајн Фабрика за изработка на челик Пролеана цена
  Предности

  1.  Prefab ricated.  Брза и лесна инсталација, заштеда на време и заштеда на труд.
  2.  Прилагодено дизајнирање, разновиден распоред, прекрасен изглед, различни бои за
  3.  мала тежина, лесен потег и заштеда на трошоците,
  4.  отстранлив,в.згоден за составување или расклопување. Брза конструкција и лесна инсталација
  5.  Еколошки, рециклирајте, не се создава отпад
  6.  Голема јачина, отпорност на отпорност на
  доказ за вода, противпожарен; може да се спротивстави на силниот ветер и обилниот снег.
  7 . Долг век на траење. може да се користи повеќе од 50 години.
  8.  Широк распон, единечен или повеќе распон, може да има максимално растојание на распон за 36 метри без средни колони.

  Спецификација

   

  Спецификации

  1) Големина: MOQ е 100м2, ширина X должина X висина на стреата, наклон на покривот

  2) Тип: Единствена падина, двојна падина, падина на мути; Единствен распон, двоен распон, мулти-распон, еден кат, двоен кат!

  3) Основа: Завртки за основа на цемент и челик

  4) Колона и греда: Материјал Q345 (S355JR) или Q235 (S235JR) челик, врска со сите завртки! Прав пресек или Променлив пресек!

  5) Подготвување: Х-тип или V-тип или друг тип на прицврстување направено од агол, тркалезна цевка, итн

  6) C или z пурлин: Големина од C120 ~ C320, Z100 ~ Z200

  7) Покрив и wallиден панел: Единствен шарен брановиден челичен лим дебел 0,326 ~ 0,8 мм, (широк 1150 мм) или сендвич панел со дебелина на изолацијата EPS, ROCK WOOL, PU итн. Околу 50мм ~ 100мм,

  8) Површина: Две слоеви на анти-рѓа сликарство!

  Структура

  Професионален дизајн Фабрика за изработка на челик Пролеана цена

  За информации за клиентот

  Ако ви треба, ние дизајнираме за вас, pls ни го доставувате следниот параметар

  Дизајн параметри

  Големина: ширина X должина X висина на стреата, наклон на покривот

  1) Оптоварување во живо на покрив (KN / M2) Брзина на ветер (KM / H)

  2) Функција на градење, внатрешна опрема

  3) Посебното барање за функција

  4) Земјотресен товар ако има. Оптоварување од снег (KG / M2)
  5) Побарувања за врати и прозорци

  6) Кран (ако има), распон на кран, висина на подигнување на кран, максимален капацитет на подигнување, максимален притисок на тркалото и мин притисок на тркалото!

  челична конструкција :

  1. Подгответе суровини: исечете челична плоча или користете челичен пресек со големина H и аголен челик, тркалезна цевка, тркалезен челик, квадратна цевка итн.;
  2. Склопување и заварување: нашите заварувачи ќе ги следат цртежите за да ги соберат челичните членови и да ги заваруваат заедно како цел зрак / столб / држач и така натаму; (Нашиот инспектор за квалитет ќе ги провери челичните парчиња по завршувањето на заварувањето, ова е прва проверка на квалитетот)
  3. Експлозија на песок: По завршувањето на заварувањето и полирањето, нашиот ефект на експлозија на песок може да достигне интернации 2,5 висок степен, многу добар за отпорност на 'рѓа; (Секундарна проверка на квалитетот)
  4. Боја: Во рок од 2 часа по експлозијата на песок, сите челични членови треба да бидат боја. Клиентот може да избере која било боја и која било марка на боја. (Трета проверка на квалитетот)
  5. Проверете ја стоката од страна на клиентот: Откако ќе завршиме со дел од фабрикувачката работа, ќе ги поканиме клиентите да ја проверат стоката пред да ја спакуваме челичната рамка.
  6. Пакување и товарење: Ако клиентите бараат од нас да ја вчитаме стоката со блиски контејнери, ние ќе ги спакуваме членовите на челичната конструкција еден по еден на челичната лизгалка и добро ќе го врземе целиот пакет од челик. ( Четврта проверка на квалитетот)
  Професионален дизајн Фабрика за изработка на челик Пролеана цена
  Пакување и испорака
  Пакување: Главна челична рамка без оптоварување на пакување во 40 ′ OT или HQ, оптоварување на покрив и wallиден панел во 40 ′ HQ! Или според условите на клиентот.
  Професионален дизајн Фабрика за изработка на челик Пролеана цена

  Услуга за инсталација

  * Планот за распоред може да се дизајнира доколку е потребно.
  * Вовед за инсталација / ЦД / цртеж за инсталација ќе биде даден доколку е потребно.
  * Инженерите и работниците можат да бидат испратени во странство за водство и инсталација.
  Сите работи се преинсталирани во контејнерот и само треба да ги ставите на лице место, да се поврзете со електрична енергија и вода

  Професионален дизајн Фабрика за изработка на челик Пролеана цена

  За нас

  1.  Основано во 2003 година, професионално работење во разни монтажни куќи и куќи за контејнери и изработка на челични конструкции.
  2. Повеќе од 50 вработени во истражување и развој и  повеќе од 400 работници
  3 . 35, 000 квадратни метри  фабрика, производство со целосна линија
  4. Квалификација: CE (DIN18800), ISO9001, BV, SGS; (CSA, AS / NZS, UL итн.)
  5. Висока ефикасност во градежништвото,  времето на испорака ќе биде во рок од 20 до 30 дена

  Сертификат

  Професионален дизајн Фабрика за изработка на челик Пролеана цена

  Најчесто поставувани прашања
  а. Каква компанија сте, фабричка или трговска компанија?
  Ние сме челични градежни градежни материјали Производител лоциран во Дежоу Кина. И ние имаме канцеларија за трговија во Кингдао, што е поудобно за клиентите и работи за извоз. Добивавме добра репутација меѓу нашите клиенти за нашата професионална, пријатна и внимателна услуга. Затоа што знаеме дека долгорочните деловни активности се засноваат на контрола на квалитет, цена, пакување, време на испорака итн.

  б Дали вашата компанија е фабрика или трговско друштво?
  Ние сме фабрички, така што ќе уживате во најдобрата цена и конкурентна цена. Нашата фабрика зафаќа површина од 52.000 квадратни метри.

  в Кои предности на вашите производи и компанија?
  а) достапни се дизајнирање за прилагодување од нас, за подобро прилагодување на пазарот и користење на околината и да им помогнеме на клиентите да стекнат повеќе конкуренции на вашиот пазар.
  б) подолг век на траење на производот.

  г. Можете ли да понудите услуга за дизајнирање?
  Да, имаме повеќе од 100 дизајнери инженери. Можеме да дизајнираме цртежи со целосно решение, според вашите барања. Тие користат софтвер: Auto CAD, PKPM, MTS, 3D3S, Tarch, Tekla Struktures (Xsteel) V12.0.т.т.н.

  д. Дали ви се нуди водечка инсталација на страницата во странство?
  Да, можеме дополнително да ја обезбедиме услугата за инсталација, надзор и обука. Можеме да го испратиме нашиот професионален технички инженер да ја надгледува инсталацијата на страницата во странство. Покрај тоа, ние исто така имаме свој тим за водење во странство, кој се состои од повеќе од 30 луѓе.
  Тие успеале во многу земји, како што се Ирак, Дубаи, Јужна Африка, Алжир, Гана, Габон, Таџикистан, Буркина Фасо, Панама, Австралија.
  Професионален дизајн Фабрика за изработка на челик Пролеана ценаПроекти во странство

  Професионален дизајн Фабрика за изработка на челик Пролеана цена

  Професионален дизајн Фабрика за изработка на челик Пролеана цена

  Клиентите ја посетуваат нашата фабрика

  Професионален дизајн Фабрика за изработка на челик Пролеана цена

  Контакт:
  г-ѓа Кети
  Кингдао Ксинмао ЗТ Челик Конструкшн копродукции, ООД
  Додади: Соба 201, зграда 32, Сајбер парк Тијан, Ченгјанг, Кингдао, Кина
  Тел: 0086-532-67760041 Мобилен: + 86-18300293112


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја