Производител на магацин за челични индустриски структури со галванизиран префабрикуван материјал

Краток опис:

Galvanized Prefab Prefabricated Structure Steel Warehouse with Large Span Made in China   Steel Structures Feature: 1.light weight, high strength, large span; 2.short construction period, lower cost; 3.easy move, recycle, environmentally; 4. used widely, used as factory/plant/workshop, warehouse, office building, aircraft hangar etc; 5.structural durability, easy maintenance.   prefab steel structure wood storage warehouse in Israel    Specification Main Parts Item Name Specification ...


 • ФОБ Цена: 0,5 УСД - 9,999 / Парче
 • Мин. Количина на нарачка: 1 парче / парчиња
 • Способност за снабдување: 10000 парчиња / парчиња месечно
 • Пристаниште: Кингдао, Шангај, Нингбо
 • Услови за плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Детали за производот

  Ознаки на производот

  Поцинкуван монтажен челичен склад со монтажна структура со голем распон произведен во Кина  

  Карактеристики на челични конструкции:

  1. мала тежина, висока јачина, голем распон;
  2.краток период на изградба, пониска цена;
  3. лесен потег, рециклирање, еколошки;
  4. широко користен, користен како фабрика / постројка / работилница, магацин, канцелариска зграда, хангар на авиони итн .;
  5. структурна издржливост, лесно одржување.

    магацин за складирање дрво со монтажна челична конструкција во Израел 

   

  Спецификација

  Главни делови

  Име на предметот

  Спецификација

  Главна челична рамка

  Челична колона

  Q235B, Q345B: H форма, Кутија, Челична цевка, Топло валани лист

  Челичен зрак

  Q235B, Q345B: H форма, челичен носач, топло валани лим

  Систем за поддршка

  Заграда

  Q235B, Q345B: Челична шипка, Челична цевка, Аголен челик

  Кров Пурлин

  C или Z форма, челичен пурлин

  Wallид Пурлин

  Q235B, Q346B: форма C или Z, челичен пурлин

  Кров

  Единствен шарен лим од брановиден челик, сендвич панел со EPS, карпеста волна, СТП, стаклена волна итн.,

  Wallид

  Единствен шарен лим од брановиден челик, сендвич панел со EPS, карпеста волна, СТП, стаклена волна итн.,

  Додатоци

  Завртки

  Обична, висока јачина

  Олук

  Плоча од галванизиран челик, не'рѓосувачки челик

  Виндоус

  Алуминиумска легура-стакло, легура на алуминиум-ролет, ПВЦ

  Врати

  Лизгачка или тркалачка врата

  Долни цевки

  ПВЦ цевка, Цевка во боја

  Капак на работ

  Изработена од дебелина на челичен лим во боја 0,5 мм

  Вентилатор

  Нерѓосувачки челик

  Кран

  Кран во 5 тони до 20 тони

  Процес на суровина и челична структура:

  1.  Подгответе суровини:  намалување на челик или користење меѓународен големина H челик секција и агол челик, тркалезни цевки, челик круг, квадрат цевка итн
  2.  Собранието и заварување:  нашите заварувачи ќе го следи цртежи да се соберат членовите на челик и да ги обедини заедно како цел зрак / столб / држач и така натаму

  (Нашиот инспектор за квалитет ќе ги провери челичните парчиња по завршувањето на заварувањето, ова е прва проверка на квалитетот)
  3.  Експлозија на песок:  По завршувањето на заварувањето и полирањето, нашиот ефект на експлозија на песок може да достигне интернации 2,5 висок степен, многу добар за отпорност на 'рѓа; (Секундарна проверка на квалитетот)
  4. Боја:  Во рок од 2 часа по експлозијата на песок, сите челични членови треба да бидат во боја. Клиентот може да избере која било боја и која било марка на боја. (Трета проверка на квалитетот)
  5. Проверете ја стоката од клиент:  Откако ќе завршиме со дел од фабрикувачката работа, ќе ги поканиме клиентите да ја проверат стоката пред да ја спакуваме челичната рамка.
  6 .Пакување и товарење: стоката со блиски контејнери, ние ќе ги спакуваме членовите на челичната конструкција еден по еден на челичната лизгалка и добро ќе го врземе целиот пакет од челик.

  ( Четврта проверка на квалитетот) Главна челична рамка без оптоварување на пакување во 40 ′ OT, оптоварување на покрив и wallиден панел во 40 ′ HQ. Или според барањата на клиентот.

   челична конструкција (1) .jpg

  Транспорт и инсталација

  Ние им овозможуваме на клиентите едношалтерско интегрирано решение за домување, вклучувајќи инсталација и работа. Инженерите и работниците можат да бидат испратени во странство за водство и инсталација.

   

  челична конструкција .jpg

   

   

  магацин за складирање дрво со монтажна челична конструкција во Израел 

   

   

   

   

   

  Зошто да изберете Кингдао  Xinmao  ZT Steel Construction Co., Ltd.    

  1. Долга историја и богато искуство во структурата на челик:

  A.  15 + години  искуство во индустријата

  Б.  600 + проекти со искуство  дома и во странство.

  В. Воспоставени трговски односи со повеќе од  20 земји: Пакистан, Судан, Мозамбик, Узбекистан, Нигерија, Тобаго, Абу Даби, Јемен, Јамајка, Еквадор, Катар, Австрија, Индија, Израел, Малезија, Маурициус, Туркменистан, и др.

  2. Напредна опрема и професионална линија за производство:

  A.  50 000 квадратни метри  фабричка површина
  Б.  600 + добро обучени работници.

  C.  100 + професионални  инженери  со можност за дизајн и конструкција,

  D.  10  челична конструкција линии производство  .

  E.  80 + комплети  на големи прецизни и земјата напредна обработка  на опрема.

  челична конструкција (6) .jpg

   

  3. Капацитет на производство

  А.   50000 тони челик Структура Годишен капацитет:  главната челична конструкција 20000mts, средно челик 15000mts, челични лимови различни профилирање 300000 квадратни метри годишно

  Б.   40000000 $ годишен обрт

  В. Висока градежна ефикасност,  време на испорака во рок од 20 до 30 дена

  челична конструкција (3) .jpg

  4. Сертификација: 
  сертификат за квалитет, животна средина, здравје и безбедност
  Б. Сертификат за квалификација за конструкција на челични структури II одделение.

  C. Сертификација на СГС

  челична конструкција (2) .jpg

  Најчесто поставувани прашања

  1. Услови за плаќање? 
  30% авансно плаќање и салдо платено со T / T ИЛ / Ц пред испраќање  или договарање.

  2. Време на испорака? 
  20-35 дена по депозитот  

  3. Дали можете да понудите услуга за дизајнирање?
  Да, имаме повеќе од 100 дизајнери инженери. Можеме да дизајнираме цртежи со целосно решение, според вашите барања.

  4. Дали ви се нуди водечка инсталација на страницата во странство?
  Да, можеме да ја обезбедиме услугата за инсталација, надзор и обука. Ние исто така имаме странски водички тим за инсталација со 60 луѓе.

  Контакт:  

  Цреша сонце
  Mobile: + 86-15621140557 (WeChat / WhatsApp)
  A: Соба 201, зграда 32, кибер-град Тијан Ан, област Ченгјанг, Кингдао, Кина

  челична конструкција (7) .jpg
 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја