Flat Pack Prefab Контејнер куќа за живеење

Краток опис:

Foldable Prefab Shipping Container Homes with Living Room, Kitchen, Bathroom Detailed Parameters: Wall and Roof Materils: Sandwich panel Structure: Light steel structure container house Window: Aluminium alloy window or Plastic steel window Door: Aluminium frame sandwich panel door. Size: 20 feet; 40 feet Payment term: 40% T/T, against order and the balance paid before delivery. Delivery time: Within in one month after receipt of you full payment. Component long beam 3mm galvanized short...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао, Шангај, Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Foldable Prefab Shipping Container Homes with Living Room, Kitchen, Bathroom
  :

  Ѕид и покрив Materils: Сендвич панел
  Структура: Светло челична конструкција сад куќа
  прозорецот Алуминиумска легура или прозорец Пластични челик: Прозорец
  Врата: Алуминиум врата сендвич панел.
  Големина: 20 нозете; 40 стапки
  Рок на плаќање: 40% T / T, против редот и плати пред испорака рамнотежа.
  Време на испорака: во рок од еден месец по приемот од вас целосна исплата.

  компонента долго светло 3мм поцинковани
  краток зрак 2.5мм галванизиран
  колона 3мм поцинковани
  ѕид панел 75mm EPS сендвич одбор
  кровот 75mm СТП сендвич одбор
  средно
  светло
  Во форма на буквата галванизиран челик железо
  покрив
  insulation
  75mm полиуретан
  поден 18мм иверица панел + 12мм ламинат или
  20mm цемент влакна + 2mm PVC
  врата челична врата безбедност, 740mmx1950mm
  прозорец ПВЦ лизгачки прозорец со Ролинг блендата, 1100mmx800mm
  електроника, вода
  снабдување
  и
  одведување
  во согласност со локалните закони
  Мебел Прилагодено-направени на вашите барања

  Технички Параметар на стандардна монтажна куќа:

  Отпорност 1. Ветер: Одделение 11 (ветер speed≤ 111.5km / h)
  2. Отпорност на земјотрес: Одделение 7
  3. Капацитет на оптоварување во живо на кров: 0,5KN / м2
  4. Коефициент на пренос на топлина од надворешен и внатрешен wallид: 0,35Kcal / m2hc
  5 Капацитет на товар на втор кат: 150 кг / м2
  6. Оптоварување на коридор / балкон / пешачка патека е 2,0 КН / м2
  Целиот систем на куќа може да биде професионално испорачан според дизајнот на клиентот.

  Покрив, дното рамка, колона и ѕидни панели на својата куќа на садот да се рамни спакувани, со што се минимизира обемот на превоз, лесно може да се инсталира на сајт или да се користат за транзиција транспорт.

  за нас

  Кингдао Xinmao З.Т. челик Изградба копродукции, ООД е една од добро етаблирана компанија искусни и специјализирани во производството на разни prefab куќи и сад куќи со добар квалитет и конкурентна цена. Ко-инвестирани од страна Шандонг Qingyun Xinda боја челик Структура Инженеринг СД, Ltd, која е основана во годината на 2003 година повеќе од 50 R & D персонал и повеќе од 400 работници не поддржат за да се добие голем удел на пазарот. Нашата компанија е високо-технолошки производство-ориентирани претпријатија со комплетен систем за производство и монтажа челична конструкција, компанијата се здоби со меѓународниот сертификат за квалитет на ISO9001 и челична конструкција Градежништво квалификација сертификат Одделение II.
  Имаме многу градежни проекти дома и во странство, нашиот обем на продажба во Филипините пазарот е № 1, ние сме најдобри и најсигурни снабдувач во оваа област, а исто така и ние се првите 3 снабдувач во Пакистан и се уште се Sudan.There проекти во Дубаи, Оман, Узбекистан и други земји. Повеќе од 80% од нашите производи се за извоз на глобално ниво, како што се Австралија, Јужна Америка, Европа, Америка, Јужна Африка, Северна Африка, Азија, Блискиот Исток, како и други земји и региони

  Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика директно.

  Нашата услуга
  * план за распределба може да биде дизајнирана ако е потребно.
  * Воведување Инсталација / CD / инсталација цртеж ќе бидат обезбедени ако е потребно.
  * Инженери и работници можат да бидат испратени во странство за водство и инсталација.
  * Професионални инженери за консултантски услуги и информации.

  Нашите предности:

  Друштвото конкурентска предност
  1) квалификација: CE (DIN18800), ISO9001, Б.В., SGS;
  2) Долгото искуство задокеански проектот;
  3) Висок Изградба ефикасност (2 работник во еден ден за една единица);
  4) 4S продажбата и сервисна мрежа, купи куќа само сакал да купи автомобил;
  5) Целосно прилагодено: Ние може да се направи преку широк сад куќа, како 10feet, 12feet, even14feet широк.
  6) Голема продуктивност: Повеќе од 50 единици можат да бидат произведени секој ден, па ние може да го скрати водството време за да ви се исполнат потребите на

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас