Кина Кингдао директор Добавувач на челични конструкции

Краток опис:

Steel Structure Building Factory Constructor Builder Made In China  Contact Me For More Photos Videos Free Design And Best Price                   Cherry Sun                                                                                                             E: cherry(@china-steelconstruction.com                                                           Mobile : +86-15621140557 ( WeChat /WhatsApp ) Product Description  Choose Xinmao,Choose Right                                  ...


 • ФОБ Цена: 0,5 УСД - 9,999 / Парче
 • Мин. Количина на нарачка: 1 парче / парчиња
 • Способност за снабдување: 10000 парчиња / парчиња месечно
 • Пристаниште: Кингдао, Шангај, Нингбо
 • Услови за плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Детали за производот

  Ознаки на производот

  Градежен градежен конструктор во фабрика за изградба на челична конструкција, произведен во Кина 

  1.jpg

  Контактирајте ме за повеќе фотографии, видеа, бесплатен дизајн и најдобра цена                  

  Цреша сонце                                                                                                            

  Е: цреша (@ china-steelconstruction.com                                                          

  Мобилен: + 86-15621140557 (WeChat / WhatsApp)

  Опис на производот

   Изберете Ксинмао, изберете правилно                                                                         

  3_.jpg

  IMG_1840 ___. Jpg

  Апликација   

   

  Индустрија: Вокешоп, магацин и други индустриски капацитети.
  Трговија: трговски центар, хотел, изложбен салон, деловна зграда.
  Јавно: Училиште, библиотека, спортски стадион, чирс, итн.

   

   Дознајте повеќе  спецификација                                                                              

  Име на предметот

  Спецификација

  Главна челична рамка

  Челична колона

  Q235B, Q345B: H форма, Кутија, Челична цевка, Топло валани лист

  Челичен зрак

  Q235B, Q345B: H форма, челичен носач, топло валани лим

  Систем за поддршка

  Заграда

  Q235B, Q345B: Челична шипка, Челична цевка, Аголен челик

  Кров Пурлин

  C или Z форма, челичен пурлин

  Wallид Пурлин

  Q235B, Q346B: форма C или Z, челичен пурлин

  Кров

  Единствен шарен лим од брановиден челик, сендвич панел со EPS, карпеста волна, СТП, стаклена волна итн.,

  Wallид

  Единствен шарен лим од брановиден челик, сендвич панел со EPS, карпеста волна, СТП, стаклена волна итн.,

  Додатоци

  Завртки

  Обична, висока јачина

  Олук

  Плоча од галванизиран челик, не'рѓосувачки челик

  Виндоус

  Алуминиумска легура-стакло, легура на алуминиум-ролет, ПВЦ

  Врати

  Лизгачка или тркалачка врата

  Долни цевки

  ПВЦ цевка, Цевка во боја

  Капак на работ

  Изработена од дебелина на челичен лим во боја 0,5 мм

  Вентилатор

  Нерѓосувачки челик

  Кран

  Кран во 5 тони до 20 тони

  челична конструкција (12) .jpg

  Процеси на производство

  Добрите материјали прават добар квалитет                                                              

   

  Процеси на производство                                                                                        

  Пакување и испорака

   Пакување и испорака                                                                                   

  Вчитајте ја во челична палета за лесно вчитување и истоварување, во меѓувреме заштитете ја стоката од оштетување.

  Инсталација

  Инсталација 

  Ние им нудиме на клиентите едношалтерско интегрирано решение за домување, вклучувајќи инсталација и работа.

  Инженерите и работниците можат да бидат испратени во странство за водство и инсталација.

  Нашите услуги

   Повратни информации за купувачите    

     Сертификација                                                                                                                                                                                                   

   

  сертификат за квалитет, животна средина, здравје и безбедност
  Б. изградба на челична конструкција II степен.

  C. Сертификација на СГС

  челична конструкција.jpg

   

   

  Предности

  Зошто да изберете Кингдао  Ксинмао ЗТ  

  1. Долга историја и богато искуство во структурата на челик 

  A.  15 + години  искуство во индустријата.

  2. Напредна опрема и професионална линија за производство

  A.  50 000 квадратни метри  Фабричка површина

  3. Висок капацитет за производство

  A. Годишен капацитет од 50000 тони челична конструкција 

  4. Најдобар квалитет гарантирано 

  A. Напреден третман со конзерванс 
  a. Исчистете го челикот (достигнете до одделение Sa2.5, Кинески код); боја за прскање: 2-слој слој буквар богат со епоксидна цинк и 2-слој слој за антирушка (вкупна дебелина: 100-120м);

  Гарантен период: 18-20 години под нормални услови.
  б Топла потопено поцинкувано, ако дебелината на деловите е помала од 5мм, дебелината на топло-натопениот гал е поголема од 65мм; кога е еднакво или повеќе од 5 mm, тоа е повеќе од 86um.

  Гарантен период: 45-50 години под нормални услови.

  Упатства за купување

  Ако ви треба, ние дизајнираме за вас, pls ни го доставувате следниот параметар  

  А. Локација: ______ (земја)

  Б.Димензија: Должина ______ м * ширина ______ м * висина на стреата ______м
  Ц. Земјотресен товар ______
  Д Побарувања за врати и прозорци

  E. Облоги: wallиден материјал? Изолација?
  F. Панел за сончева светлина на покривот?
  Г. Вентилатор на покривот?
  Х. Олук: да или не?
  I. Крејн: да или не? Ако да, _____ единици, тежина за подигнување ____T и висина за подигнување ______мм

  J. Функција на градење, внатрешна опрема

  Контакт

  Ве молиме, контактирајте ме за повеќе фотографии, видеа, бесплатен дизајн и најдобра цена   

  Цреша сонце                                                                                                                          

  Е: цреша (@ china-steelconstruction.com                                                                        

  Мобилен: + 86-15621140557 (WeChat / WhatsApp)
  А: Соба 201, зграда 32, кибер-град Тијан Ан, област Ченгјанг, Кингдао, Кина 

  Челична конструкција куќа ,челична конструкција материјали , челична конструкција делови, челик рамка структура Фабрика         

  Конструкција на челична конструкција , компанија од структура на челик, железо и челик од Кина 

  челична конструкција (6) .jpg


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја