Portable Мобилни Prefab садот куќа со бања (садот дома)

Краток опис:

Опис: Модуларен преносни контејнери куќа е дизајниран во согласност со спецификациите на превозот сад точно. Таа е направена од prefab светлина челик како рамка и сендвич панел за ѕидот и покривот, а потоа се олеснува со прозорци, врати, подови, тавани, и други дополнителни додатоци. Тие се опремени со сила и со осветлување и може да се accessorized за да одговараат на вашите барања. Кабинетот единица структура за воведување на челик и в ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 1 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Кингдао, Шангај, Ningbo
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис: 

  Модуларен преносни контејнери куќа е дизајниран во согласност со спецификациите на превозот сад точно. Таа е направена од prefab светлина челик како рамка и сендвич панел за ѕидот и покривот, а потоа се олеснува со прозорци, врати, подови, тавани, и други дополнителни додатоци. Тие се опремени со сила и со осветлување и може да се accessorized за да одговараат на вашите барања. Кабинетот единица структура за воведување на челик и ладно формирани челик заварени заедно да се направи до стандардни компоненти. Куќата може да се наменети само како една единица или поврзани со целина од неколку кутии, од едноставна конекција како што се завртки. Па тоа е лесно и брзо да се постави и да се расклопи. 

  Portable Мобилни Prefab садот куќа со бања (садот дома)

  Овој проект беше лоцира во Шпанија. Тоа е меѓу планината и езерото, далеку од метежот на градот. Таа се состои од 49 превозот сад. Модерниот дизајн ја прави куќата изгледа елегантно и удобно да се живее. Haveing ​​одмор во тоа мора да биде многу пријатна и да се релаксираат. 

  Ова е еден ресторан. Може да има некои кафе и со вашиот оброк тука. 

  Portable Мобилни Prefab садот куќа со бања (садот дома)

  Детална Параметри: 

  20ft / 40ft Модуларен Преносни садот куќа Спецификации
  надворешни димензии 6058mm (L) * 2438mm (W) * 2591mm (H) / 12116mm (L) * 2438mm (W) * 2591mm (H)
  куќа агол Монтажни светлината челик
  покрив панел Рок волна / EPS сендвич панел (во согласност со барањата на клиентите)
  Вол
  панел
  Рок волна / EPS сендвич панел (во согласност со барањата на клиентите)
  земјата база Монтажни светлината челик

  Основни
  додатоци

  прозорец ПВЦ лизгачки прозорци  или прозорец од легура на алуминиум или прозорец пластика челик
  Врата Streel сендвич панел  или алуминиумска врата сендвич панел. 
  лажни Таванот PVC таванот
  тротоарите иверица
  електрична енергија sys 2 светла & 1 прекинувач
  Дополнителна опрема Мебел за домување за живеење, канцеларија, дом, тоалет, кујна, бања, туш, итн 
  апликација Живеење дом, канцеларија, дом, carport, продавница, кабина, киоск, сала за состаноци, кантина, итн 

  Прилагодено димензија е добредојдена. 

  Portable Мобилни Prefab садот куќа со бања (садот дома)

  пакување

  Покрив, дното рамка, колона и ѕидни панели на својата куќа на садот да се рамни спакувани, со што се минимизира обемот на превоз, лесно може да се инсталира на сајт или да се користат за транзиција транспорт. 
  (1) склопен товарење и транспорт
  Еден 40ft HC оптоварување 2 комплети собраа сад куќа со димензија, 5850mm 2250mm * * 2500mm
  (2) Рамен пакет транспорт: 
  План А: Еден 20ft GP оптоварување 4 комплети 20 стапки сад куќи

  план Б: Еден 40ft HC товар 8 поставува 20 стапки сад куќа или 4 комплети 40 стапки сад куќа. 
  Сите панели се заштитени со ЈП филм и челична конструкција наснован со плетени појас. Додатоци ќе биде преполна со картонска кутија или пластични кеси. Прозорци и врати ќе биде преполна со дрвена кутија. 

  Portable Мобилни Prefab садот куќа со бања (садот дома)

  за нас

  Кингдао Xinmao З.Т. челична конструкција копродукции, ООД Компанијата е една од добро етаблирана компанија искусни и специјализирани  во производството на разни prefab куќи и сад куќи со добар квалитет и конкурентна цена. Основана во годината на 2003 година  вработените повеќе од 50 R & D и повеќе од 400 работници не поддржат за да се добие голем удел на пазарот. Нашата компанија има добиено на меѓународниот сертификат за квалитет на ISO9001 и челична конструкција Градежништво квалификација сертификат Одделение II. 

  Добредојдовте да ја посетите нашата фабрика директно. 

  Portable Мобилни Prefab садот куќа со бања (садот дома)

  Portable Мобилни Prefab садот куќа со бања (садот дома)


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !